מצפה רמון

5/5

בין אם אתם מתארחים במלון בראשית ובין אם פשוט החלטתם לצאת לטיול באזור הדרום, כדאי שתדעו שבמצפה רמון יש מגוון רחב של מסלולים שונים ומראות טבעיים מהפנטים שהופכים אותו לאזור מיוחד, עם יופי אין סופי, עוצר נשימה. הכירו את מצפה רמון.

רקע על מצפה רמון

בשנים האחרונות, מצפה נחשבת ליעד תיירותי אליו מגיעים תיירים רבים מכל רחבי העולם. באזור ניתן למצוא שילוב של טבע פראי ומדברי, עם בעלי חיים מכל הסוגים, בין היתר שפני סלע, זאבים ושועלים וכמובן יעלים רבים המסתובבים בשטחים המדבריים הפתוחים. המדבר מושך אליו חובבי טבע כמו גם צלמים וחובבי אסטרולוגיה אשר באים לחזות בלילות בכוכבים ומטאורים בשמים החשוכים, הרחק מזיהום האור של האזורים העירוניים.

מועצה מקומית מצפה רמון

מצפה היא למעשה מועצה מקומית אשר הוקמה בשנת 1956 ומשקיפה על האזור של מכתש רמון. כיום מתגוררים במצפה רמון קרוב ל5,300 תושבים. באזור ניתן למצוא מגוון רחב של אטרקציות ומסלולים אשר מתאימים לזוגות ולמשפחות אשר מגיעים לטייל באזור או לנפוש במלון בראשית הנמצא בסמוך למכתש רמון.

אזור מכתש רמון

מכתש רמון, אשר משתרע על שטח ענק, הוא הגדול בין חמישה מכתשים הנמצאים בישראל. מדובר במכתש עצום אשר מורכב משכבות שונות של סלע רך. כתוצאה משחיקה של הטבע לאורך השנים בשילוב של אדמה ומים, נוצר המכתש. למבקרים במכתש קיימות מספר אופציות לטיולים, בין היתר ביקור במרכז המבקרים על שם אילן רמון (הביקור כרוך בתשלום), ביקור באזור הפסלים המיוחד על הטיילת של מכתש רמון, הר גמל, הנקודה הגבוה ביותר במרחב של המכתש עם תצפית על כל האתרים שנמצאים בו. רבים מגיעים אל הר גמל על מנת לצפות בשקיעה או בזריחה עוצרת הנשימה אשר צובעת את כל האזור בצבעים כתומים ואדומים.

בנוסף תוכלו לבקר במנסרה (הנגרייה), אזור מיוחד במינו עם אבנים שנוצרו בעבר בעקבות הרי הגעש באזור שלמעשה יצרו אבנים בצורת מחומשים. מדובר בתופעה גאולוגית מיוחד במינה אשר גאולוגים רבים מגיעים מרחבי העולם לצפות בה, לצלם ולהתרשם. מסלול ההליכה במנסרה הוא מעגלי ונמשך כחצי שעה ברמת קושי אשר מתאימה למתחילים ונחשבת לקלה יחסית. בנוסף במכתש רמון ניתן למצוא גם מאובנים של של חיות רבות שהיו חיות בעבר באזור.

תוכן עניינים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
דילוג לתוכן